Tüm Gerçekliği İle Ek Gelir

Tüm Gerçekliği İle Ek GelirEk gelir kavramı ile ne zaman tanıştınız? Ya da ek geliri bir cümle içerisinde ne zaman kullanmaya başladınız? Hatırlamıyor olabilirsiniz. Hatırlamanıza yardımcı olalım. Olalım ve henüz aklınıza dahi gelmeyen ek iş fikirleri için yolunuza ışık olalım.

Tüm gerçekliği ile ek gelir kavramı tam olarak sorumluluklarımızın artması ile hayatımıza dahil olmaya başladı. Belki bir aile bakmak, belki bir çocuk sahibi olmakla gelen sorumlulukların artışı belki de giderek artan maliyetler ek gelir kavramının hayatımızın bu denli içerisinde olmasına vesile oldu. Hep deriz, artan ihtiyaçlar yeni buluşların habercisi olur diye. Belki ek gelir yeni bir buluş değildi fakat yeni fikirlerin likitideye çevrilmesindeki en büyük güçtü. Tüm gerçekliği ile ek gelir kavramı ile her geçen gün daha çok yüzleşir olsak da artan ihtiyaçlar yeni fikirlerin de kaynağını oluşturdu. Çünkü ek iş sahipleri biliyorlardı ki yeni bir alanda ilerleyemezlerse fikirlerini nakite çeviremeyeceklerdi. Bu yüzden de her geçen gün yeni fikirler gelişir oldu. Yani tüketicinin doyduğu birtakım hizmetler ister istemez geliştirilir ve hatta yeni yeni pek çok ek iş fikri de türer oldu. Mesela hayvan bakıcılığı ek iş fikri bir zamanlar günden konusu dahi olmazken şimdilerde tatile gitmek isteyen hayvanseverler, hayvanlarını güvenilir bir ele bırakır oldular. Bu fikir iki yönlü kolaylığın geliştiricisi olduğundan dolayıdır ki kendisine gelişme imkan buldu.

Yukarıda örneklerle değinmiş olduğumuz durumlardan ötürü tüm gerçekliği ile ek gelir kavramı hayatımızın en büyük alanında yer ediyor oldu. Hatta çoğu zaman aklımız karıştıran ve günlerce düşünmemize sebep olan en deli soru olarak da yerini aldı. Eee günümüz şartlarında geçinmek, çocuk büyütmek hatta bir çocuğun eğitimi için ayakta kalabilmek hiçte kolay değil. Hayati fonksiyonlarımızı yerine getirebilmek ve sürdürebilmek için ek iş kaçınılmaz olsa da ek gelir fikrimiz bu kaçınılmazlığın en zorlu yerinde bizleri karşıladı. Tüm gerçekliği ile ek gelir fikrine maddiyat bazında baktığımızda ‘ok doğru’ onaylatmalarını takınsak da her güzel fikir bir güzel fikrin yıkıcısı ol olmaya başladı. Şimdi tüm gerçekliği ile ek gelir fikri ile yüzleşme vakti…