Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer günü hediyesi dedik ama her sevilen özeldir demeden de geçemedik. Bu özellikle birlikte yılda bir kez gelen sevgililer günü de özeldir belki ama gelin önce sevgililer gününün nasıl doğduğuna bir göz atalım. Akabinde ise her sevilenin özel olduğu sevgililer günü hediyesi için kalemimizi yönlendirelim. Bugün bizim sevgililer günü olarak kutladığımız hatta belki günler öncesinden hazırlıklara başladığımız bu gün esasında bir bayram olarak kutlanmaktaydı. Bu bayramın kökeni ise Roma Katolik Kilisesinin inanışına kadar dayanmaktadır. Nasıl mı?

14 Şubat günü Valentine adındaki din adamının şahsına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Tam da bu sebepten dolayıdır ki ‘Aziz Valentin Günü’ betimlemesi çok aşina olduğumuz bir betimlemedir. İşte bu günün sevgililer günü olarak kutlanışının bir diğer sebebi de içinde barındırmış olduğu anlamıdır. Çünkü Valentine, Batı medeniyetinde hoşlanılan ya da sevilen kişi anlamlarını taşımaktadır. Bir bayram olarak kutlanan ve zamanla hayatımıza sevgililerin hediyeleştiği gün olarak giren bu günün hiç kuşkusuz en tatlı telaşı sevgililer günü hediyesi seçimidir.

Geçmişten bu güne gelişimini incelediğimiz sevgililer günü değerlendirmesini sizlere bırakıyoruz ve birtakım istatistiki bilgiyi paylaşmadan cümlelerimizi sonlandırmak istemiyoruz. Tahmini verilerin yayınlandığı bilgilere göre 14 Şubat günü dünya genelinde 1 milyar kart gönderimi yapılmaktadır. Bir sevgi dolu kalpten bir diğerine yelken açmaktadır. Bu bilgi sevgililer günü hediyesi olarak düşünebilecek bir seçenek olarak düşünelebilecekken önemli olan sevildiğini hissetmek ve o hissiyatla yaşayabilmektir mesajını da ilave etmek istiyoruz.

Daha önceki yazılarımızda ailemize katılarak birlikte nasıl büyüyebileceğimizi, ek iş yaparak nasıl ek gelir elde edeceğimizden bahsetmiş olsak da şimdilik bu gerçeklikleri bir kenara bırakmak niyetindeyiz. Ek gelir imkanları ek iş ve kazanımlar şimdilik bir kenarda dursun sevgilerin paylaşarak çoğaldı bugün kalemimize yön veren tek gerçeklik olsun.

Sevgilerin paylaşılarak çoğaldığı bu özel günde Modellife olarak size sunmuş olduğumuz hediye ve imkanlar dünyasına sizleri davet ediyoruz. Sevgililer günü hediyesi modellife.com.tr adresinde sizleri bekliyor. Sevgiyle ve aşkla kalın…