Rahat Bir Yaşam İçin

Rahat bir yaşam için nelerin gerekli olduğu insanlara sorulduğunda %97 oranında verilen ilk cevabın para olması sizi şaşırtır mı? İkinci cevabın ise sağlık olması da aslında hep söylediğimiz, duyduğumuz aşina cevaplardır. Fakat sağlıklı olabilmek, sağlıklı kalabilmek özellikle metropol şehirlerde para ile mümkün olabiliyor. Yani rahat bir yaşam için sağlık faktörü dahi paraya dayalı olarak kendini şekillendiriyor. Eminiz ki sizde aynı fikirdesiniz.

Rahat bir yaşam için sporun gerekliliği Avrupa’da en çok verilen cevap olsa da, ülkemizde öncelikli cevabın para olarak belirmesi sanıyoruz ki bazı olumsuzlukların habercisi. Avrupa mantığında spor yapan insanın sağlıklı olacağı, sağlıklı kişinin çalışarak para kazanabileceği hakimken, bizim ülkemizde maalesef önce çalışmak, sonra sağlık ve ondan sonra spor geliyor. Malum sosyolojik ve ekonomik olarak çok zor bir dönemden geçiyorken, gelirimizin giderlerimizle orantısızlığı bu durumu oluşturan ana etken diyebiliriz. Son zamanlarda uygulamaya konulan zamlar, tarımın gücünü yitirişi vs derken gelirimiz maalesef giderlerimizi karşılamamaya başladı. Peki bu durumla baş edebilmek için ne yapmak gerek?

Ek iş işte burada ek gelirinizi sağlamanız için sizin superman’ iniz oluyor. Gerçi burada yine suparman siz oluyorsunuz, ama işte durumu toparlamanın tek yolu ek iş ile beraber ek gelir sahibi olabilmek.  Yani rahat bir yaşam için ek iş mutlaka gerekli. Bu durumda neler yapabilirim diye düşünmeye başladıysanız biz size yardımcı olacağız. Fakat bu yazının içeriğinde seçenekleri  tek tek anlatmayacağız.

Yukarıda her ne kadar superman desek de super women sıfatı da  aslında önemini vurgulayarak ortaya  çıkıyor.  Düşünün ki bir ev reisi günde 12 saat çalışıyor. İkinci işi nasıl bulacak?  Ya da  işi bulsa evine, ailesine, yakınlarına ne kadar yakın olabilecek? İşte bu durumu ek iş ile birlikte ev hanımları ek gelir sağlayarak değiştirebiliyorlar.  Yani artık imecenin aktif rollerini tüm aile bireyleri üstlenmek zorunda kalıyor. Rahat bir yaşam için o vakit ne yapmak gerek? Kadınlarımızın aktif ve evlerinde çocukları ile ilgilenirken ek gelir sahibi olmasını sağlamak gerek. Yani artık herkes elini taşın altına koymalı.  Ek iş ve ek gelir için takipte kalın.