Neden Ek Gelir Elde Etmeliyiz?

Biri size neden ek gelir elde etmeliyiz sorusu yönelttiğinde, kendi durumunuza bağlı olarak belki onlarca belki de yüzlerce sebep sayarsınız değil mi? Kimimiz yetişmiyor der dert yanarız kimimiz de birikim yapabilmek için bir fırsat kollarız. Hep söylenir ya devir değişti diye, evet devir değişti bizlere de ayak uydurmak düştü. Aslında ayak uydurma görevimiz bir nevi zaruretten kaynaklandı. Çünkü gerek finans gücü gerekse de sosyal yapı internet üzerinden gelişmeye başladı. Şimdi gel de ayak uydurma? Peki neden ek gelir elde etmeliyiz? Gelin hep beraber bu sorunun cevabını arayalım.

Ek gelir elde etmeliyiz çünkü; halihazırda çalıştığımız işimizden elde ettiğimiz kazancımızı mevcut ihtiyaçlarımız için harcarken ek gelirimizi birikim yapabilmek için kullanabiliriz. Yani ek iş ile ek gelir elde edebilir, bu geliri de geleceğe yatırım olarak değerlendirebiliriz.

Ek gelir bir nevi tercihlerin sonucudur. Yani yapacağınız ek iş sizin hobinizi ya da ilgi alanınıza ait işinizi oluşturur. Dolayısı ile hem boş vakitlerinizi ilgi alanınıza göre değerlendirir hem de keyifle ek gelir elde etmenin mutluluğunu yaşarsınız. Özetle ‘ek gelir = eğlenerek para kazanmak’ demektir.

Ek gelir konusuna bir de kişisel gelişim açısından bakalım. Mevcut işinizin yanında bir de ek iş yapıyorsanız çift yönlü gelişiminize katkıda bulunuyorsunuz demektir. Belki de farkında olmadan beyninizin hem sağ hem de sol lobunu aktif olarak kullanıyor ve kişisel gelişiminizi destekliyorsunuz. Dolayısı ile ek iş, çift yönlü kişiliğinizi geliştirir ve ufkunuzun gelişimine katkı sağlar.

Neden ek gelir elde etmeliyiz sorusunun en önemli cevabı şüphesiz, yarının garanti olmayışıdır. Çalıştığımız şirketin batmayacağı ya da herhangi bir sebepten ötürü sabit gelirimizi kaybetmeme gibi bir garantimiz söz konusu değildir. Bu gibi talihsiz olayların en büyük kahramanı boş vakitlerde kazanılan ek gelirlerdir.

Ek gelir elde edebilmenin önemi özetle bu şekilde sıralanabiliyor olsa da biliyoruz ki herkesin sebebi kendine göre farklıdır. Çok olan sebepleri likitideye çevirmenin yolları da Modellife da mevcuttur. Unutmayın ki, sebepler yalnızca birer perdedir. Bu perdeleri kaldırıp ışığı görmek ise yalnızca sizin elinizdedir.

 

ek gelir