Kendi Ek İşini Yap

Kendin pişir kendin ye duyduk da kendi ek işini yap cümlesini duymadık mı? Başlık kadar anlamı da kolay… Evdeki imkanlarınız ile kendi ek işinizi belirliyorsunuz ve aile bütçenize ek gelir sağlıyorsunuz. şimdi sizlere evdeki imkanlarla ek iş fikirleri sunacak olsak da bu fikirleri geliştirmek ve hatta değiştirerek para kazanmak sizin elinizde. Yani güç sizde… Bizden sadece söylemesi… Haydi gelin kendi ek işini yap fikirlerini detaylandıralım. Sizinde aklınıza gelen ek iş fikriniz var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

  1. Evinizdeki eski eşyaları (kıyafet, halı, aksesuar, koltuk, perde vb.) satabilir ve kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Tabi ki bu ek iş fikri süreklilik sağlamayacaktır. Evdeki eski eşyalarınız tükendiğinde artık ek gelirinizin de sonuna gelmiş olursunuz 🙂 Zor zamanlarda para kazanmak adına bu fikri de not almakta fayda var.
  2. El işi yaparak para kazanmak. El işlerine yatkınlığınız varsa bu yatkınlığı kendi ek işini yap ile nakite çevirebilirsiniz. Bugün yüzlerce insan gerek ördüğü hırka ve dantellerle gerekse de yaptığı resim ve tablolarla ek gelir elde etmektedirler.
  3. Bakıcılık hizmetleri yaparak düzenli ek gelir sağlayabilir ve aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Bakıcılık denince akıllara sadece yaşlı ve çocuk bakıcılığı gelmesin çünkü hayvan severler hayvanlarını bakacak güvenilir el aramaktadırlar. Kendi evinizde ev ortamında kendi ek işinizi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.
  4. Fikir danışmanlığı yapabilirsiniz. Üstelik fiziksel olarak hiçbir çaba ve zahmet göstermeden sadece düşünce gücünüz ile kendi ek işini yap projemize sizde katılabilirsiniz. Birçok firma ya da kişiler zamanlarının olmamasından şikayet ederler ve hayata geçirmek istedikleri projeleri zamansızlıktan dolayı ertelerler. Aslında bu ertelemenin sebebi düşünecek zamanın olmamasıdır. Belki sizler bu kişi veya kişilere ulaşarak onların yerine düşünebilirsiniz.
  5. Ev imkanları ile kendi ek işini yap dediysek de bu maddemiz dışarıya açılmayı beraberinde getirebilir. Gizli müşteri işini daha önce duydunuz mu? İş akışını ve düzenini takip edebilmek için görevlendirilen özel kişilerdir. Bu kişiler 3-4 saat bir ortamda zaman geçirerek önemli miktarda ek gelir sağlayabilirler.

Kendi ek işini yap fikirleri bizden geliştirmesi sizden…