Gerçek Aşk ve Gerçek İş

Gerçek Aşk ve Gerçek İş… Bu iki betimlemeyi ilk duyduğunuzda aklınızda ne canlandı? Ya da gerçek aşk için ikisinden birini mi tercih ettiniz? O halde biraz biraz durun ve soluklanın. İkisinden birini tercih ettirmek değil niyetimiz, gerçeklerle yüzleşmek ve gerçek olan gerçeklerle mutlu yaşayabilmek. Aşk kelimesine inancınız ne kadar? Ya da işinizde mutlu musunuz? Bu soruların ve daha yüzlercesinin cevabı içinizde saklı olsa da bu soruların cevapları dünya görüşümüzü nasıl etkiliyor gerçekleri ile yüzleşerek gerçek aşk ve gerçek iş betimlemelerinin özüne merhaba diyeceğiz.

Gerçek aşk ve gerçek iş… Aşk daha önce gelir diyenlere gelsin bu anlatacaklarımız. Bir prefosör yolda yürürken üç beş gencin aşk hakkında söylediklerine tanık olmuş. Gençler, aşk geçici bir şey bence aşk bittiğinde ilişkiler de sonlanmalı ve yeni aşk için kapıları açık tutmalı şeklinde konuşuyorlarmış. Prefosör konuşulanları dinlemiş ve tüm duyduklarına rağmen gerçek aşkı anlatmak için derin bir nefes çekmiş. Benim annem ile babam gerçek aşkın en güzel örneğidir. Tam elli yıldır birbirleri için yaşadılar fakat bir gün annem kalp krizi geçirdi. Babam annemi hastaneye yetiştirmek için çok uğraştıysa da hastaneye gittiklerinde artık ok geçti. Babam derin üzüntüler yaşadı. Cenaze töreninde hiç konuşmadı. Birkaç gün sonra babamın evinde, babamın tüm çocukları olarak toplandık. Babamızı güldürmek için elimizden geleni yaptık. Babam onca konuşmadan sonra bize sordu ‘anneniz şuan nerededir?’. Küçük kardeşim cevap verdi. ‘Eminim ki annem cennettedir ve eminim ki orada çok mutludur’. Babam birden ayağa kalktı ve beni annenizin yanına götürün dedi. Saatin ne kadar geç olduğunu anlatmaya çalışsak da dinlemedi ve gittik. Duamızı ettikten sonra babam, çok mutluyum dedi. ‘çok mutluyum çünkü anneniz benden önce öldü ve bensizliği yaşamak zorunda kalmadı. Benim acımla yüzleşmek zorunda kalmadı ve benim için ağlamadı. Çok güzel bir gündü çocuklar haydi evimize dönelim’ dedi ve evimize döndük. Gerçek aşk ve gerçek iş bağıntısı bu noktada hayat başlasa da gerçek aşkı bulmak bakış açısının en anlamlı halidir. Bu hikayeyi çocuklar ile paylaşan prefosör çocukların bakışlarının değiştiğini anlayarak yoluna devam etti.

Gerçek aşk ve gerçek iş, önceliklerinin değiştiği noktada gerçek rotayı oluşturmaktadır. Aslında her adımımız aşkla atıldığında anlam bulmuyor mu? İşte bu yüzden gerçek aşk ve gerçek iş betimlemesi içerisine dahil olduk. Gerçek aşk bir kader oyunu olabilse de gerçek iş sahibi olabilmek, mevcut işinizle değil ek gelir kazancınızla dahi ölçülebilir. Sonuç olarak, yaptığınız iş ek gelir kazanmak için yaptığınız iş dahi olsa aşkla yapın. Ek gelirinizi aşkla tüketin. Gerçek aşk ve gerçek iş ile kalın.