Ek İş Olarak Ne Yapabilirim

Ek İş Olarak Ne Yapabilirim? Bu soru kaçımızın aklından geçti? Ya da kaçımız sorumuzun cevabını bulup bir iş teşebbüsünde bulunduk? Aslında tüm bu sorulardan daha da önemli bir soru var ki kaçımız girişimlerimizde mutlu sona kavuştuk? Eminiz ki mutlu sona kavuşanlar ‘ek iş olarak ne yapabilirim’ sorusu ile bu aşamadan sonra ilgilenmezler. Ama yine de ilgilenecek olanlar elbette sizler de başımızın tacısınız. Henüz bir ek iş girişiminde bulunmayanlar ya da mutlu sonu yakalayıp da neden bir yenisine daha yelken açmayayım diyenler, sözümüz sizleredir…

Ek iş olarak ne yapabilirim sorusu, başkasına yöneltilen sözde sorudan öteye geçmemelidir. Çünkü kişi en çok kendisini tanır ve girişimlerinin ardındaki mutluluğu sadece kendileri kestirebilir. Peki ek iş olarak ne yapabilirim sorusunun sözde soru olmasından kastımız nedir? Bu soruyu başkalarına, onlardan sadece fikir almak için kullanın. Sizi en çok kendiniz tanırsınız ama sizin aklınıza gelememiş bir fikri başkasından edinip mutluluğunuzun yapı taşlarını bu fikirler üzerine inşaa edebilirsiniz. Sözümüz o ki, ek iş olarak ne yapabilirim sorusunu pek çok kişiye yöneltin ama sırf bir insan size şu noktaya yönel dedi diye o noktaya yönelmeyin. Son karar her zaman sizin olsun. Bu cümlelerimiz ek iş yapmaya henüz cesaret edememiş olanlara hitap etse de girişimlerinde mutluluğu yakalayanlar eminiz ki sözlerimize hak verecektir.

Evet, gelin hep beraber ek iş olarak ne yapabilirim sorusunun fikirlerini inşa edelim. Öncelikli olarak düşünelim, ne yapmaktan mutlu olurum? Ya da herhangi bir işte çalışıyorsak, işten arda kalan zamanlarımızda bizi ne dinlendirir? Unutmayalım ki, bu soruların cevabını bulmak mutlu bir ek işin gerekli koşullardır. Örneğin sosyal olamaktan hoşlanan ve insanlarla ilişkisi iyi olan insanlar, satış yaparak ciddi gelirler elde edebilir ve ek iş olarak ne yapabilirim sorusunun cevabını bir fikirin geliştirilmesi ile aydınlatabilirler. Ya da çok güzel yemek mi yapıyorsunuz, o zaman bunu değerlendirin ve elinizin lezzeti ile ek gelirinizi elinize alın.