Ek İş Nedir

Ek İş Nedir? Süreklilik arz eden işimizin dışında ek gelir elde etmek için girişimde bulunduğumuz eylemlerin paraya dönüşmüş haline ek gelir denir. Ek gelir nedir sorusu bu şekilde hayat buluyor olsa da bu kavramın en popüler cümlesi ek iş arıyorum olarak hayatlarımız içerisinde kendine yer bulmaktadır. Peki ek iş arıyorum kelimesi neden bu kadar popüler olmuştur ve birçok yazılım firması ek iş arıyorum kelime gurubu üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Hemen cevabını verelim, ek iş arıyorum kelimesi önem kazandı çünkü insanlar kazandıkarı ile yetinemez yani geçimlerini sağlayamaz oldular. Dolayısı ile de geçimlerini sağlayıp rahat bir nefes alabilmek için de ek gelir kazanmanın yollarını aramaya başladılar. Bu arayış gün geçtikçe yayıldı ve birçok platform evlere ek iş verilir başlığı altında yüzerce ilan yayınlamaya başladı. Buraya kadar bir sorun yok elbette. Bunlar karşılaştığımız durumlar ve sorunlar… Fakat evlere ek iş verilir ilanlarının içerisinde açılan sayfalar tam bir hayal kırıklığı olarak arama motorlarının geçmişinde yer etmeye başladı. Özetle çoğalan ihtiyaçlar fırsatçıların türemesi ile de paralellik göstermeye başladı.

Ek iş nedir dedik demesine ama ek iş nedir sorusundan ziyade ek iş bulabilmenin zorluğu üzerinde durmamız gerektiği kalemimize asıl yön veren başlık olarak ortaya çıktı. Ek iş bulabilmek bir dönem daha kolaydı demek istemesek de bu gerçeği kabul etmek durumundayız çünkü artık herkes her şeyi yapar oldu. Yapılacak şeyler kısıtlı olmaya başladı. Bu kısıtlılık ise bizleri, bir ek iş fikri üretip hayata geçirmeden önce iki kez düşünmeye itti. Kendi işini yapmak her zaman daha zevkli ve dinlendiricidir fakat şimdilik ek iş nedir sorusu üzerinde cevap aramayı ve ek iş fikri üretmeyi bir kenara bırakalım. Çünkü Modellife’ın bizlere sunmuş olduğu imkan ile hem kendi işimizin patronu olacak hem de esnek çalışma politikamız ile kazancımıza yön verebileceğiz.

Ek iş nedir? Ek iş, girişimsel eylemlerimizin para ile buluşması değil miydi? Elbette ek iş nedir sorusunun en anlamlı cevabı, yaptığımız iş ve kazancımız ile ölçülür. O halde siz de Modellife’ın kazandıran dünyası ile tanışın, ek iş nedir ya da nasıl ek gelir elde ederim soruların mualllakta kalan tüm cevaplarını yeniden yazın.