Ek İş İlanları

Ek İş İlanları… 1980  ve öncesinde gençlik dönemi yaşayan kuşaklar özellikle çok iyi bilirler ki bir devrin ilanları gazete sayfalarında hayat bulurdu. Bilgi akışının, iş ilanlarının ve hatta zihin aerobiklerinin birkaç sayfada hayat bulan hali olan gazeteler bir devrin en önemli iletişim aracıydı. Sonuca giden yolu siz de tahmin ediyorsunuz değil mi? Evet, bir devrin dev iletişim aracı 2000’li yılların başında hızlı bir şekilde öneminin kaybetmeye başladı. Hatta öyle bir önem kaybetti ki her gün kapıya bırakılan gazeteler artık bırakılmaz oldu. Belki bu bile bir son değildi ama mahalle bakkallarımızın artık gazete satmıyor oluşu bu dev iletişim aracının en büyük darbesi oldu. Eee herkesin elinin altında olan internet ve internete kolayca bağlanabileceği cihazların varlığı birçok bilinci’neden gazete alayım ki?’ fikrine yöneltti. Nitekim internet popülerliğini arttırmaya devam ederken, bakkallardaki gazete raflarının yerini başka ürünler almaya başladı. Fikriniz ve alışkanlıklarınız ne doğrultuda bilinmez ama internetin hızlı ve yayılımcı politikası pek çok bilgi kirliliği ile de karşılaşmamıza sebep oldu. Bunlardan biri de kesinlikle ek iş ilanları üzerine verilen ilanlar ve ek iş fikirleri üzerine kaleme alınan makaleler. Çünkü ek iş bugün kıt kanaat hayatını idame ettirmek zorunda olan herkesin bir dayanağı ve kaçış noktası oldu. Ee bilginin yeni nesil ansiklopedisi olan arama motorları da sık sık ek iş ilanları ve ek gelir seçeneklerinin cevapları olmak zorunda kaldı.

Her güzelin bir kusuru vardır demiş atalarımız. Aslında bakacak olursanız, çok da doğru demişler. Çünkü internetin güzel yanlarının yanında kusurları ile de sıkça karşılaşmak zorunda kaldık. Evet siz de tahmin edersiniz ki bilgi kirliliğinden bahsediyoruz. Arama motorları o kadar gereksiz ve amaç dışı bilgiler ile doldu ki her açtığımız sayfa zaman kaybı olmaktan öteye adeta geçememekte. Örneğin ek iş ilanları şeklinde bir arama yaptığınızda ek iş ilanları başlığı altında pek çok sayfa ile karşılaşıyoruz. Karşılaşıyoruz karşılaşmasına ama bir çoğunun ek iş ilanları ile uzaktan yakından bir alakası yok. Tamamen popülerlik için kullanılan başlıklar. Birçoğu da başlığın popülerliğini kullanarak amaç dışı iş ilanları ile internet kullanıcılarının huzuruna çıkıştır.

Ek iş ilanları ve ek gelir kazanmanın yolları için www.modellife.com.tr adresini ziyaret edin ve ek iş arayışlarınızı Modellife’ın kazandıran dünyasına adın atarak sonlandırın.