Ek İş Fikirleri

Daha önce neden ek gelir elde etmeliyiz başlıklı yazımızda maddi ve manevi durumlarımızdan bahsetmiştik. Yine yazının sonunda ek gelir elde etmeliyiz çünkü… başlıklarımıza yer vermiştik. Şimdi ise evden para kazanmanın çok çeşitli olan seçeneklerine değineceğiz. Belki de sizi iç sesiniz ile baş başa bırakıp bir tercih yapmanıza vesile olacağız. Gelin hep beraber evden ek gelir elde etmenin yollarını ve ek iş fikirlerin konusunda size sunabileceklerimizi inceleyelim.

Ek İş Fikirleri 1:  Anket Yaparak Para Kazanmak

Pek çok firma bir takım veriler elde edebilmek ve bu verileri sağlıklı bir şekilde işleyebilmek için anket metodunu tercih etmektedir. Fakat metot için sahaya bir personel indirmiyor bunun yerine evden para kazanmak isteyen ve boş vakti olan insanlarla anlaşma yoluna gidiyorlar.Bu işi yapabilmek için evlere anket işi veren firmalara ulaşabilmek ve bu işe talip olduğunuzu belirten bir mail atmanız gerekir. Akabinde onlar sizinle iletişime geçip doldurmanız ya da doldurtmanız gereken anket sayısını sizlere söyleyecektirler. Günde ortalama 20-30 dakika harcayarak 100 liraya yakın para kazanmanız bu seçenek ile mümkün olabilir.

Ek İş Fikirleri 2: Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak

Bazı firmalar işçi çalıştırmanın mülkiyetinden kurtulmak ve yoğunlukla baş edebilmek adına evlere nikah şekeri işi ermektedir. Özellikle el işi ile uğraşmayı seven ve grubu olan bayanlar için oldukça cazip bir seçenektir. Hem eğlenceli hem de kazançlı bir iş olduğunu vurgulamadan geçmek niyetinde değiliz.

Ek İş Fikirleri 3: Sabun Paketleme Yaparak Para Kazanmak

Para kazanmanın birçok yolu olduğuna yazımızın en başında değinmiştik. Değindik değinmesine ama önemli olan doğru kanalı bulabilmekti değil mi? İşte karşınızda bir seçenek daha… Sabun paketleme işi, firmalar sabunları evinize kadar getiriyor, tüm malzemeleri size tedarik ediyor. sizin yapmanız gereken tek şey sabunları istenildiği gibi paketleyebilmek. Sonrasında gelsin emeğinizin karşılığı.

Ek İş Fikirleri 4: Yazarak Para Kazanmak

İşler halde bulunan web sitelerin sayısı milyonları hatta milyarları geçti. Web sitelerinin sayısı arttıkça Google’ın istedikleri de artmaya başladı ve seo kavramı gelişme göstermeye başladı. Seo’nun en önemli basamaklarından biri de kuşkusuz seo uyumlu içerikler yazabilmek. Eee hal böyle olunca site sahipleri ve firmalar kaliteli içerik üreten kişilerle anlaşma yapmaya başladılar. Eğer kaleminiz kuvvetli ve bu anlamda kendinize güveniyorsanız bu yolu da bir deneyin deriz.

Sonuç olarak ise hep bahsettiğimiz gibi para kazanmanın yolları arttı fakat doğru kanalı bulmak zorlaştı. Sizde doğru ek iş fikirleri arayışındaysanız kalemimizden süzülenler başlangıç noktanız olabilir.