Ek İş Farklı Olmaktır

Ek İş Farklı Olmaktır ve arkasından gelen ‘çünkü’ lere doğru kalemimizi sivriltmeden önce biraz etrafımıza bakalım istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki deneyim olmadan edinilen bilgilerin kalıcılığı azdır ve uygulanışı her zaman daha zordur. Muhtemel bir tahminde bulunmaktan kendimizi alıkoyamıyor ve ek iş ya da ek gelir arayışınızda olduğunuzu, bu satırları okuyor oluşunuzdan çıkarıyoruz. Eee bu da demek oluyor ki, sizin ek gelir elde etmeye ihtiyacınız var. Belki de aile bütçeniz yetersiz kaldı. Evet bunların tamamı muhtemel ihtimaller arasında dursun, etrafa anlamlı bakışlar atmaya başlayalım.

Hayatının derdine düşen pek çok insan var. Bu insanları görme için çok uzaklara gitmemize gerek yok. Ek iş farklı olmaktır cümlesinin anlamı gün içerisinde selam verdiğimiz insanlarda gizlenmektedir. Hepsi bir koşuşturma içinde ya da hepsi bir düşüncenin esiri olmuş durumda. Düşüncelerini tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Peki, bir de yoğun hayat temposu seyreden kişiler var. Siz onları nasıl değerlendiriyorsunuz? Bizce uzaktan bir amaç için koşturan insanları ifade ediyorlar. Hem koşturuyor, hem kendine zaman ayırıyor hem de ailesine zaman ayırıyor. Bunların hepsine birden nasıl yetişiyor sorusu aklımızda canlanıyor olsa da biliyoruz ki amaçlar insanı diri tutar. Yani o enerjinin sebebi; insanın amaçları. Gördüğünüz kişi belki çok yoğun bir iş temposunda çalışıyor belki de işten arda kalan zamanlarında ek işi için koşturuyor ama her zaman dinamik gözüküyor. Rutin işi için de uğraşsa ek işi için de koştursa söz konusu koşturmanın asıl amacı ek gelir elde etmektir. İşte tam da bu yüzden ek iş farklı olmaktır. Amaçlar diri tutar ve adeta insana yorulmak nedir bildirmez.

Ek iş farklı olmaktır demektir, çünkü ile başlayan yüzlerce cümle kurulacak olsa da herkesin cümlesi kendi içinde farklılaşmaktadır. İşte bu yüzden ek iş faklı olmaktır ‘dan sonrasını size bırakıyor ve farklılığınızı belirlemeniz için sizi bir dakikalık düşünmeye davet ediyorum. Ek iş farklı olmaktır… Çünkü….