Ek İş Artıları

Yorgunluğunuzu hiç ek iş yaparak atmayı düşündünüz mü? Peki içinde bulunduğunuz stresten kurtulmayı? Ek iş yaparak bunlardan nasıl kurtulurum diye mi düşünüyorsunuz? Ek iş artıları işte bu sorunuzun cevabını veriyor.

Sabit işinizden elde ettiğiniz gelirin neye yetip yetmediği hususunda size hemen cevap vermemiz mümkün değil. Malumunuz giderler, kişiden kişiye değişiyor. Fakat sonuç olarak ek iş arayışına girdiyseniz, giderlerin bir kısmının sizi zorladığı sonucu kaçınılmaz oluyor. Bu durumda ek iş yapmanın size ikinci bir yük getirdiğini düşünebilirsiniz fakat durum aslında böyle değil. Ek iş artıları mevcut işinizde tarafınıza yüklenen sorumluluklardan çok ama çok daha hafif. Hatta hiç ağırlığı yok demek mümkün.

Ek iş artıları listemizde ilk sırada zaman tasarrufu geliyor. Normal mesai saatleri içerisinde harcadığınız zamanın neredeyse dörtte biri ile ek işinizi devam ettirebiliyorsunuz. Ayrıca ek işinizi yaparken çok fazla bedensel ve zihinsel güç harcamanıza gerek kalmıyor. Özellikle satış odaklı bir ek işiniz var ise.

Ek iş artıları listemizde ikinci sırada iyi kazanç geliyor. Düşünün ki sabit bir yerde çalışarak 2.000 tl kazanç sağlıyorsunuz. Emin olun günde 2 saat çalışarak ek iş sayesinde ayda 2.000 tl ve daha fazlasını kazanmanız mümkün.

Ek iş artıları listemizin üçüncü sırasında ise mevcut işinizle beraber strese girmeden ve günün getirdiği sıkıntıları bertaraf ederek hayat standartlarınızı değiştirebilmeniz. Standartlarınız doğrultusunda çalıştığınız iş yerinden elde ettiğiniz gelirinizin üzerine desteleri koyabiliyor ve birikim yapabiliyorsunuz. Burada en önemli husus sabit işinize emekli maaşı gözüyle bakabilmeniz. Tabi bu durum ek iş artıları içerisinde o zaman tüm listeyi bertaraf ederek size yeni kapıların açılmasını sağlıyor. Yani değişime ilk adımı atıyorsunuz. Ek işin artıları hayatınızın artıları olmaya başlıyor. Hayatınızda ki tüm eksileri artıya çevirmenizde yardımcı oluyor.

Sonuç olarak ek işin artıları üzerine özetleme yaparsak, yeni keşfe başlıyorsunuz. Hayattan ve yaptığınız işten zevk almanın yollarını buluyorsunuz. Alışılagelmiş yakınmalar, stres, psikolojik geçim sıkıntısı baskıları ortadan kalkıyor ve ufkunuz tahmin edemeyeceğiniz kadar genişliyor.  Kesin sonuç? Başarı, refah ve gelir düzeyi yüksek bir yaşam. Çok fazla düşünmeden kolları sıvamanın vakti. Kendinize zaman ayırmak için bu fırsatı değerlendirin.