Ek Gelir Neye Yeter ki Deme

Ek Gelir Neye Yeter ki Deme! Bugün bir evin yükünü evin erkeği ya da babası yükleniyor, para kazanmanın tüm zorlukları ile karşı karşıya kalıyor olsa da evde de durum bundan farklı değildir. Evin erkeği ya da halk arasında bildiğimiz bir deyim olan evin reisi para kazanmak için tüm yollara başvursa da söz konusu ekonomi olunca kadınların katkıları azımsanacak gibi olmuyor. Özellikle çevresi geniş ve komşuluk ilişkileri güçlü olan kadınlar tabiri yerindeyse yoktan var ediyorlar.

Ek gelir neye yeter ki deme dedik ve söze girdik, ev hanımlarını düşünelim. Belki günlerinin yarısı ‘of sıkıldım, ne yapsam şimdi’ demekle geçiyor. Peki, bu zamanların nakite dönüşebilme ihtimalleri üzerinde duruluyor mu? Belki bir yeteneğini değerlendirmek belki de kendine bir vizyon katarak, boş vakitler nakite çevrilebilir. Bunun nasıl olacağını evden iş imkanı adlı yazımızda anlatmıştık. Evden yapacağınız işlerden kazanacağınız gelirler sadece mutfak masrafını karşılamaya dahi yetse evin erkeğinin omuzlarındaki yükü hafifletmiş olursunuz. Dolayı ile hem yaşam standartlarınız hem de ailenizin stresle mücadele direncine katkıda bulunmuş olursunuz. Sağlık başka bir boyut olarak gözükse de aslında öyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Şunu da çok iyi biliyoruz ki stres vücudumuzun direnme gücünü kıran en büyük etkidir. Yazdıklarımızdan stressiz bir yaşam maddi imkanların iyileşmesi ile mümkün oluyor gibi bir anlam çıkıyor olsa da bu sonuç çokta yanlış gözükmemektedir.

Ek gelir neye yeter ki deme, harekete geç! Ek gelir ile eline geçen para giderlerin az bir kısmını karşılamaya yetse de atalarımızın söylediği gibi, ‘damlaya damlaya göl olur’. İster mantı aç mantı sat, ister kazak ör kazak sat, ya da içimdeki sanatçıya aşığım de resim çiz resim sat. Doğallığa yöneliş her zaman oldu, bundan sonra da olacak unutma! Ya da her şeyi bir kenara at Modellife‘ın kazandıran dünyasına merhaba de! Kendi ekibini kur, kendi işinin patronu ol! Ek gelir neye yeter ki deme, ek gelir çok şeye yeter. Unutma suya düştüğün için değil sudan çıkamadığın için boğulursun.