Ek Gelir Nedir

Ek Gelir Nedir? Kendi üzerinde sorumluluk alan herkes öncelikle sürekli bir iş arayışına girişir. Sürekli işinden elde ettiği gelirin yeterli olmadığını görenler ise ek gelir elde edebilmek için ek iş arayışları içerisine girerler. Bu durumu belki kendimiz yaşadık belki de en yakınlarımız yaşarken geçirdiği stresli dakikalara şahitlik ettik. Bu dakikalar içerisinde ya da yaşanan krize geçici çözümün bulunacağı zamana kadar önemli olan tek gerçek vardır ki o da ‘ ek gelir nereden bulabilirim’  kaygısıdır. Yani kimsenin aklına ek gelir nedir? Bu tanıma uygun bir iş ya da kazanç bulmalıyım ilkeleri gelmez. Hatta şuna da emin olalım ki herkesin ek gelir nedir soruna vereceği cevap farklıdır. Diyelim ki bir araştırma neticesinde inanların ek gelir nedir sorusuna vereceği cevapları analiz edeceğiz, sokağa çıktık ve karşımıza çıkan insanlara ek gelir nedir sorusunu yönelttik. Bu soruya kimisi, tatil yapabilmem için elime ekstardan geçecek para, kimisi telefonumu yenileyebilmem için kazanmam gereken kimisi de çocuğumun ek ders masaflarının bütçesel hali olarak cevabını verecektir.

Ek gelir nedir sorusunu cevabı kişiden kişiye şekilleniyor olsa da aslında tanımı oluşturan cümlenin öğeleri yerlerini kolay bulmaktadır. Ek gelir, sabit gelirimize ek olarak gerçekleştirdiğimiz marjinal eylemlerimizin maddi kazanımları olarak hayat bulur. Aslında her tanım halk ile buluştuğunda farklılıklar yaşar lakin bazı tanımlar vardır ki bu tanımların halk ile buluşması duygusal farklılıkla beraber bazı sitemleri de beraberinde taşır. Örneğin ek gelir ya da ek iş kelimelerinin siteminde asgari ücretden, geçim sıkıntısından ya da faturalardan mutlaka bahsedilir. Aslında kimin neye ihtiyacı varsa o ihtiyaç bir çok jargonun tanımını ortaya koyar.

Peki sizin ihtiyacınız olan şey ne? Geçinememekle olan sıkıntınız mı var yoksa boş vaktinizi değerlendirememekten mi şikayetçisiniz? Ek gelir nedir tanımınıza yön verin ve ihtiyacınızı kendi adılarınızla gidermeye çalışın. Ek gelir tanımlamanıza ait eksikliklerinizi kendi çabalarınızla gideremediğiniz noktada, Modellife’ın kazandıran dünyasına uğramayı untutmayın. Çünkü burada her emeğe yer var.