Ek Gelir Kapısı

Ek Gelir Kapısı değil, o devlet kapısı dediğinizi duyar gibi olsak da hayır efendim hayır biz tam olarak ek gelir kapısından bahsediyoruz. Bir dönemin devlet memurları küçümsenir hatta çoğu anne baba, kızlarını devlet memuruna vermek istemezdi. Neymiş efendim memur maaşı ile ev geçinemezmiş. Fakat sonra ne oldu bu yargı tersine döndü. Değişen ekonomik koşullar devlet memuru olabilmenin tabularını yıkarken devlet kapısı güvencesi diye bir kavram aldı başını gitti. Hatta sırtını devlete dayadıktan sonra sırtın yere gelmez nasihatları gün geçtikçe gençlerin işittiği bir nasihat olarak kulaklara küpe olmaya başladı. Büyüklerimizin sözünün üzerine söz söylemek niyetinde olmasak da sevgili büyüklerimiz size sesleniyoruz. Şimdilerde devlet memuru olmak da yetmez oldu. Eee sizler şimdi bu satırları okuduğunuza göre cümlemizi doğruluyorsunuz. Hatta belki de sizler de bir ek iş fikri ile meraklı arayışlara girişiyorsunuz.

Evet biliyoruz ek gelir kapısı, devlet kapısı gibi sürekli ve garanti bir iş olmayacak ama sizi önemli ölçüde rahatlatacaktır. Üstelik sadece sizi değil ailenizi rahatlatacaktır. Doktorlar her şeyin başı moral ve motivasyon derler. Eee ek gelir ile aile bütçenize katkıda bulundukça yükünüz hafifleyecek, moraliniz artacak hatta ve hatta çalışma isteğiniz bir o kadar daha kabaracaktır. Çünkü kazanmak en önemlisi de emek vererek kazanmak kadar güzel ve heyecan verici bir kazanım daha yoktur.

Ek gelir kapısı; emeğin, dar günlerde aranan çıkış kapılarının son noktası, rahat bir nefes alışın ilk soluğu hatta güneşli bir güne açılan sokak kapısıdır. Ek gelir kapısı bugün birçok kişinin rahata erişinin simgesi olsa da biliyoruz ki sürekliliğin korunamadığı noktada rahatlayışın son soluğu çabuk tükenmektedir. Yaşam pahalı ihtiyaçlar çok oldukça bir aile içerisinde çalışan nüfusun fazlalığı ne kadar çok olursa olsun aile fertlerinin ortak kullanımı için ayrılan tutar yeterli gelmeyecektir. Aslında tam da bu sebepten dolayı ek gelir kapısı karanlıktan aydınlığa geçiş olarak betimlenebilmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki bu betimleme yalnızca fırsatları doğru değerlendirebilenler için geçerlidir.