Ek Gelir İyi Niyet İlişkisi

Ek Gelir İyi Niyet İlişkisi olur mu demeyin! İyi niyetin her attığımız adım ile ilişkisi olur. Olur hemde öyle bir olur ki bir anda hayatımız dahi değişir. Aslında ek gelir iyi niyet ilişkisinden ziyade, iyi niyet ve hayat daha önce gelir. Daha önce gelir çünkü ek gelir, hayatın bize sunduğu bir fırsattır. Fırsatları değerlendirebilmek de sadece ve sadece bizim hünerimize kalmış bir durumdur.

Gelin hep beraber, ek gelir iyi niyet ilişkisini betimleyecek örnek hikayemiz ile yolumuza devam edelim. Çok zengin bir baba ile oğlu sanata meraklı hayatları ile yaşamaya devam edip sanatla sanatsal ruhlarını dünyaca ünlü ressamların tablolarını koleksiyonlarına ekleyerek hayatlarını devam ettirirlermiş. Sanat ile dolu hayatları devam ederken oğlunu savaş için askere almışlar. Oğlu askerliği sırasında da arkadaşlarına sürekli babasından ve sanat eserlerinden bahsedermiş. Oğlan bir çatışma sırasında, yaralı bir askeri kurtarmak için canı pahasına atılmış ve askeri kurtarmış. Savaş bitip asker evine geri döndüğünde, hayatını kurtaran oğlanın babasının kapısını çalmış. ‘Efendim siz beni tanımazsınız, ama ben sizi çok iyi tanıyorum. Oğlunuz savaş sırasında hayatımı kurtardı. Sizden de çok bahsederdi. Biliyorum bu elimde ki bir şey değil ama kabul etmenizi rica ediyorum.’ Baba hediyeyi açtığında gözlerine hayret etmiş. Oğlunun portresi ile karşılaşan adamın gözleri dolmuş ve bu kadar başarılı bir resmedilişe hayran kalmış. Hediye için para teklif ettiyse de kabul edilmemiş. Ne var ki baba iki ay sonra hayatını kaybetmiş ve vasiyeti gereği, bütün sanat eseri tablolarının bir müzayede de satılmasını buyurmuş. Müzayede askerin resmetmiş olduğu oğul portresi ile açılmış. Oğul portresi için yok mu teklif veren demiş ve kimseden ses gelmemiş. Müzayedeyi yöneten kişi tekrar sormuş, yok mu alan? Arkalardan bir ses gelmiş, ‘biz buraya bu tabloyu görmek ya da almak çin değil, Picasso’nun, Van Gogh’un eserleri için geldik. Bırakın bu resmi demiş. Derken adam tekrar sormuş, ‘yok mu alan’? Bu sefer arkalardan bir ses gelmiş ve ben 10 dalar veririm denmiş. Bu ses o evin bahçivanından başkası değilmiş. Bütçesi kısıtlı olduğu için 10 dolardan fazla veremese de ondan başka teklif veren olmadığı için oğul tablosunun sahibi bahçivan olmuş. Müzayede oğul tablosunun satılması ile noktalanmış. Sanat severler büyük tepki verse de vasiyetin bu şekilde olduğunu dile getiren müzayede başkanı, vasiyet gereği oğul tablosunu alan kişinin bütün tabloların sahibi olduğunu açıklamış ve salondaki herkes şaşkına dönmüş. Ek gelir iyi niyet ilişkisi nerede diyecek olabilirsiniz. Lakin ek gelir iyi niyet ilişkisi iyi niyetli olan her gönlün içerisinde… Bahçivan iyi niyeti ve kısıtlı bütçesi ile oğul tablosunu almak isterken bir anda tüm servetin tek sahibi oldu. Tek sahibi oldu çünkü iyi niyeti onun en güçlü sermayesiydi.

Ek gelir iyi niyet ilişkisi, ek gelir fikirlerinizde. Ek gelir iyi gelir ilişkisi verdiğimiz selamlarda. En nihayetinde ise ek gelir iyi niyet ilişkisi hayatımızda ve verdiğimiz her selamda.