Ek Gelir ile Yeşerir

Ek Gelir ile Yeşerir… Ek gelir ile ne yeşerir sorularınızı duyar gibi olsak da bu sorunun cevabını kelimelerimiz arasında gizlenen gizemden bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü hiçbir yeşeriz nedensiz ve gelişigüzel olmaz her yeşeriz, içerisinde bir anlam ve bir neden taşır. Bu anlamların en ibretlik sayılabilecek hikayesine gelin hep birlikte ışık tutalım ve kendimize çıkarmamız gereken anlamları bir bir not edelim. Ama bu not ediş bir ek gelir ya da ek kazanç için değil hayatımızın her noktası için olsun.

Bir adam eski çiftlik evini tamir ettirebilmek için bir marangoz tutmuş ve bu çiftlik evin tamiri sırasında aksilikler birbirini kovalamış. Marangozun birkaç makinesi bozulmuş, saatinden olmuş ve en nihai hasari ise eski kamyonetinin çalışmaması ile almış. marangoz işini bitirip evine dönmek istediğinde ev sahibini evine akşam yemeğine davet etmiş. Birlikte evin önüne kadar gelmişler, marangoz hızlı adımlarla evinin önünde duran küçük çaptaki ağacın yanına gitmiş ve yaprağına dokunmuş. Bir süre sonra evin kapısı açılmış ve kocaman gülümsemeleri ile çocukları ve eşi onları kapıda karşılamışlar. Yemekten sonra evine dönmek için ayaklanan adamı arabasına kadar yolcu etmiş marangoz. Fakat adam merakını daha fazla gizleyemeyip sormuş: eve girmeden önce ağacın önünde bir şeyler yaptın. Orada ne yaptın demiş. Marangoz ise cevap vermiş: işte sıkıntıların yaşanmaması neredeyse imkansızdır. Ben bunun bilincindeyim ve eve girmeden önce bütün sıkıntılarımı bu ağaca asıyorum. Üstelik yarın sabah işe gitmek için yola koyulduğumda astığım sorunların birçoğunu yerinde bulamıyorum. Bu benim en büyük desteğim cevabını vermiş. Bu hikaye bir yeşerişin, her güne yedine başlayışın hikayesidir. Sizin hikayeniz neden ek gelir ile yeşerir başlığı ile başlamasın. Ek gelir ile yeşerir ve hayat ışığı saçar. Hayat ışığı saçar çünkü hayat demek umut demektir. Sizin umudunuz neden ek gelir ile yeşerir fikrinde doğmasın?

Hayatta fikirleri ve yaşantıları ile örnek alınıp, gıpta ile bakılacak pek çok kişi vardır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz marangoz da bunlardan sadece bir tanesidir. Sizde ışığınızı alıp ek gelir ile yeşerir fikrinde aydınlanmaya ne dersiniz? O halde www.modellife.com.tr adresinde sizleri bekliyoruz.