Ek Gelir Hep Gelir

Ek gelir ile alakalı sanırım bir dünya rekoruna imza atmış  olmamız gerekiyor. Türkiye’de en çok ek gelir ile alakalı içerik paylaşan platform olduğumuz gerçeğini biz editörler olarak biliyoruz ama resmiyete ne zaman kavuşur ve ne zaman Guinness yetkilileri bizi ziyaret eder bilemiyoruz.

“ Ek gelir hep gelir ” sloganımızın aslında diğer paylaşımlarımıza göre bir farkı var. Sizce ne olabilir? Tabi bu soruyu size sorarak haksızlık ettiğimizi biliyoruz. Fark aslında şöyle ortaya çıkıyor. Ek gelir ile alakalı o kadar çok makale kaleme aldık ki, bilgi ve yaratıcılık rezervlerimiz tükendi. Dedik ki bu sefer ki  ek gelir makalemiz biraz daha halktan olsun. Gelelim ek gelir hep gelir başlığımızın detaylarına.

Malumunuz günümüz koşullarında sabit bir iş bulmakta oldukça zorlanıyoruz. Bulsak dahi ek gelir sağlayacak ikinci bir iş arayışımız ihtiyaç halini devam ettiriyor. Fakat sabit iş ile ek gelir arasında ki fark aslında burada ortaya çıkıyor. Ek gelir sağladığımız ek işimizi sabit iş normuna getirebiliyoruz. Hatta sabit iş nedir ki deyip, ek gelir getiren işlere yönelip onları meslek ediniyoruz. Sebep? Çünkü ek gelir hep gelir. Yani ek iş imkanı her zaman vardır. Bu yazdıklarımızın bir delilik olduğunu düşünebilirsiniz fakat detaylı düşündüğünüzde çok ama çok mantıklı olduğunu sizde göreceksiniz. Gelelim matematiksel hesaplara.

Ek gelir hep gelir kuramımızı tescilliyoruz. Nasıl mı? Şimdi bir iş yerinde çalıştığınızı düşünelim. Aylık aldığınız ücret Türkiye ortalamalarına baktığımızda 2.000 tl olsun. Yemeğinizi karşılasalar da yol paranızın yetersiz olacağı kanısındayız. Ama biz yol giderlerinizi de karşılıyorlar diye düşünelim. Buraya dikkat. Haftada 6 gün çalışıyorsunuz. Normalde resmi çalışma saatleri 9 saati geçmemeli. Yolda geçen saatleri ve işe hazırlık kısmını da hesap ettiğimizde ortaya günlük iş için harcanan vakit ortalama 13 saat. Yani haftada 6 gün üzerinden 78 saat. Ayda 312 saat yapar. Günde 2 saatinizi harcayarak ek gelir elde etmenin kazancı hususunda daha önce bilgi vermiştik. Malumunuz 1000 TLl’den 5000 TL’ye kadar gelir elde edebiliyorsunuz. O zaman iki ek işiniz olduğunu düşünelim. Hatta 3 ek iş diyelim buna. Ayda minimum 3.000 TL geliriniz olacak. Ayrıca yol çekme derdi yok. Günde toplam 6 saat çalışacaksınız. Ailenizle ve sevdiklerinizle daha çok zaman geçirecek, sosyal aktivitelerde bulunacak ve daha az stresle yaşayacaksınız.

O zaman? O zaman ek gelir hep gelir sloganımızı uygulamaya koymanın vakti. Mevcut işinizi bırakın demiyoruz J Sonra sizi dinledim işimden oldum demeyin. Malumunuz ek iş ile ek gelir sağlamak içinde bazı deneyimlere sahip olmanız gerekebiliyor. Fakat mevcut işinizle beraber ilk ek gelir sağlayacak işinizi belirli bir standarda kavuşturduktan sonra bunu düşünebilirsiniz. Emin olun ek gelir hep gelir ve sizin içinde öyle olacaktır. Bol kazançlar…