Ek Gelir Hemen Gelir

Ek gelir hemen gelir. İşte yeni ve farklı  bir bakış açısıyla yeniden huzurlarınızdayız. Artık bizi tanıdınız. Sizinle ek gelir ve ek iş ile alakalı tüm bildiklerimizi, araştırmalarımızı paylaşmaya devam ediyoruz. Ek gelir hemen gelir sloganımızın biraz düşündürücü olduğunu biliyoruz, fakat konuyu detaylandırınca bahsettiğimiz noktanın ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Hadi hep beraber düşünmeye başlayalım.

Ek gelir hemen gelir, çünkü iş verenler genelde ek iş maliyetlerini düzenli öderler ve her hangi bir aksama ile karşılaşmazsınız. Çünkü genel anlamda iş verenlerin amacı anlık oluşan iş yükünü ortadan kaldırmak ve bunu en ekonomik yolla çözüme kavuşturmaktır. Bunun içinde ek gelir arayan kişilere yönelirler. Tabi burada sadece ek gelir sağlamanızda katkıda bulunarak şirketleşen şirket tiplerini konuya dahil etmiyoruz. Genel anlamda ek iş sunarak maliyetlerini düşürmeyi planlayan şirketleri kastediyoruz.

Düşünün ki bir iş yerinde tam zamanlı olarak çalışıyorsunuz. Haftanın 6 günü ve günde 10 saat. Sonrası? Maaşınızı alıp aylık gelir gider hesaplarınızı planlamaya çalışırsınız. Fazla mesailer vs istediğiniz rakamlara ulaşmaz. Aradan bir isyan şarkısı çalmaya başlar. Hatta öyle günler olur ki sizlerin yetiştiremediği işlere ek gelir elde etmek isteyen part time eleman desteği sağlanır. Fakat bir bakarsınız ki o kişinin aldığı adam saat ücreti sizinkinden fazla olur. Sebebi nedir? Şirket sahibiniz sizi gözden çıkarabilir fakat işini zamanında teslim etmemeyi göze alamaz. Hiçbir masraftan kaçınmaz ama burada da mutlaka bir maliyet planları vardır. Bir personelin sgk, stopaj, yemek, yol giderleriyle maliyetleri bellidir. Part time gelen personelin maliyetleri de bellidir. Yani aslında resmi kurumlar tarafından belirlenen standartlardan mı yoksa iş verenin iş ahlakından yoksun olmasından mıdır bilinmez ama sabit çalışanlar her ne kadar maaş garantileri olsa da ek gelir elde etmek isteyen ek iş arayanlar için adam saati daha karlıdır. O zaman? Sabit işiniz bir yana dursun ek gelir her zaman daha fazla ayrıcalık ve gelir sunar. Daha önceki yazılarımızda da bununla alakalı yazmıştık. Yani sabit bir yerde asgari ücretle ya da biraz üstünde olan rakamlarla çalışmanız ek işle sağlayacağınız gelirlerinizden daha düşük kalıyor. Ayrıca çok daha fazla çalışmak zorunda kalıyorsunuz ve sevdiklerinize çok daha az zaman ayırıyorsunuz. İşte bu yüzden ek işle ek gelir sağlamak çok daha cazip bir hale bürünüyor. Neyse biz bu alt bilgiyi geçtikten sonra konumuza geri dönelim.

Ek gelir hemen gelir. Neden? Çünkü bir işletme sabit personelinin ödemelerini aksatabilir fakat part time ya da ek gelir olanağı sunduğu personeli aksatamaz. Çünkü şirket üzerinden iş yükünü sabit personele göre daha ucuz yolla halletmiş olur. Sebep? Sürekliliği olmayan gereksiz iş yükü yılın belli ayları, günleri ve zamanlarında gereklidir. Bu durum için bir personel daha almayı iş verenler tercih etmezler. Sonuç ek gelir arayan kişilere ek iş imkanı sunarlar. Maliyetler düşecektir ve işleri görülecektir. İşte sizlerde bu noktada devreye girer şirketlerin kurtarıcısı olarak gelirinizi daha yüksek rakamlara taşıyabilirsiniz. Kısaca özetlersek, ek gelir hemen gelir!