Ek Gelir Fırsatı

Ek Gelir Fırsatı... Dünya nüfusu hızlı ve niteliksiz bir şekilde her geçen gün artış göstermektedir. Bu artış hayat girişimcileri için olumlu bir durum olarak algılansa da dünya nüfusunun geneli için önemli bir tehlike arz etmektedir. Çünkü bilinçsizce yapılan her eylem dünyamızın kirlenmesine ve yaşam kalitemizin bozulmasına kadar uzanan bir çemberin bağlarını oluşturmaktadır. İlk cümlemizde değindiğimiz hayat girişimcileri nasıl oluyor da bu olumsuzlukların içerisindeki olumlu yapının sahibi olabiliyorlar dersiniz. Aslında bu olumlamanın sebebi tamamen fırsatçı yapılarından kaynaklanıyor. Bu fırsatçı bakışa ister ek gelir fırsatı olarak isterseniz de gelişimsel fırsatlar olarak bakın, hiç önemli değil çünkü neticede ikisinin de aynı kapıda birleştiğini göreceğiz.

Ek gelir fırsatı dediğimizde hepimizin aklına, sürekli işimizin müsade ettiği zaman ölçütlerinde keyifle vakit geçirerek para kazanmak eylemi gelmektedir. Tanım yanlış sayılmasa da gerçeği birebir yakalayamamaktadır. Yakalayamamaktadır çünkü ek gelir fırsatı yakalamak ve bunu nakite çevirebilmek için illede boş zamanımızın olmasına gerek yoktur. Fırsatları değerlendirebilmek yeterlidir. Örneğin; bundan 20 yıl öncesine kadar şehirlerdeki yapılaşmalar bu denli değildi. Apartmanlar ya da siteler bu kadar yaygın değildi. Bu yaygınlaşma ile birlikte ihtiyaçlar çoğaldı ve yeni iş kolları fırsatları değerlendirebilenler için bir kazanç kapısı olmaya başladı. Bunlardan biri bahçe bakım hizmetleri ya da temizlik hizmetleri olarak yerini günümüze kadar muhafaza etti. Ek gelir fırsatı olarak bu açığı değerlendiren kişiler bir telefonla bu hizmet verebildiler ve ciddi kazançlar elde ettiler.

Gerek ek gelir fırsatı olsun gerekse de hayatımızın farklı alanlarına ait fırsatlar olsun önemli olan kesinlikle ihtiyaç alanını görebilmek ve tabiki biraz cesaretle kolları sıvayabilmektir. Unutulmamalıdır ki ek gelir fırsatı bazen günlerce süren bir fikrin kazanımı bazende aklınızda böyle bir düşünce yokken çevrenizden gördüğünüz bir eksikliğin eyleme geçirilmiş kazanımıdır. İki seçenekte de önemli olan biraz  cesaret ve ek iş fikrinizin başarılı olacağına olan inancınızdır.