Ek Gelir Fikirleri

Ek gelir sağlamanın yolları, ek gelirin ne olduğundan ya da ne olmadığından daha önce defalarca bahsettik, hatta ek gelir üzerine en çok içerik üreten site olarak tarihe geçtik espirisini de kendimizce yapmış bulunduk. Daha önce çok sohbet ettik, hem yazdık hem okuduk hem de kendimizi sizin yerinize koyduk ve cevap verdik. Fakat şimdi konu çok daha farklı. Hani hep bahsettik ya ek gelir sağlamak için ne yapmalıyız ya da ek iş fikirlerimiz neler olabilir son zamanlarda en çok hangi işler yapılıyor vs vs. Şimdi gelelim hayata geçmiş olan ek gelir fikirleri adına bir örnek olayı sizlerle paylaşmaya. Örneğimizi okuduğunuzda eminiz ki bu zamana kadar yazdıklarımıza hak verecek ve bu zamana kadar neden adım atmadığınızı sorgulayacaksınız.

Ek gelir fikirleri tahmin ettiğiniz kadar uzağınızda değil! Mesela; Ordu da yaşayan bir amcamız sırf ek gelir elde edebilmek adına kolları sıvıyor ve aklına istiridye mantarı yetiştirmek geliyor. Evet, mantarı yetiştiriyor da üstelik o kadar çok satış yapıyor ki siparişlere yetişemez konumuna geliyor. Ama istiridye mantarını yetiştirmeye başlamadan önce amcamız bu denli tutacağını ve bu kadar para kazanacağını düşünebilmiş miydi? Tabi ki hayır, üstelik kendisinin söylemesine göre bu ilçede henüz istiridye mantarını doğru düzgün tanıyan dahi yokmuş. Her deneyen bir daha almak istemiş, bir deneyen bir komşusuna söylemiş derken istiridye mantarı meşhur olmuş. Örnek olayda da görüldüğü üzere ek gelir fikirleri uzağımızda değil, biraz iç sesimize kulak vermemiz yeterli.

Sizde kendi ek gelir fikirleri başlıklarınızı belirleyin ve zaman kaybetmeden bir adım atın. İstiridye mantarının başına gelen, sizin ek gelir fikrinizin de başına gelebilir. Hepimizin de bildiği, konseptiyle çok da uyuşan Milli Piyangonun bir slogan vardır ‘Çıkmaz demeyin şansınızı deneyin’diye. Aynısın bir değişiğini size yöneltiyoruz, tutmaz demeyin ek iş fikrinizi deneyin. Zamanın neler getireceği belli mi olur?