Ek Gelir Elde Etmek İçin Satış Yapmayın

Ek gelir elde etmek için satış yapmayın! “ Peki nasıl ek gelir sahibi olacağız o zaman? Havadan üzerimize yağmur yerine para mı yağacak? “ diye düşünebilirsiniz. Fakat asıl kastettiğimiz husus bu değil. Hadi biraz dinlemenin zamanı. Sonra bildiklerinizi zaten kendiniz için kullanacağınızı biliyoruz. Zaten eğer bildiklerinizi anlatıyor isek kaybedecek bir şeyiniz yok. Bildiklerinizin doğruluk ve yanlışlık paylarının sağlamasını yapmış olacaksınız.

İnsanlar onlara zorla bir şeyi satmak isteyen kişilerden kaçarlar. Bunu bir çocuk vakasıyla deneyimlemek ve çözümlemek mümkündür. Bilirsiniz çocukları severken bazen işin ucunu kaçırırız ve çocuklar buna tepki gösterirler. Sıkılırlar ve bizden uzaklaşmaya başlarlar. İşte burada da olayların gelişme süreci bu şekilde devam eder. İnsanlara bir şeyi satmaya çalıştığınızı hissettirirseniz, sonuç başarılı olsa dahi devamlılığı olan bir portföye ulaşmanız büyük risk altına girecektir. Dolayısı ile ek gelir elde etmek için satış yapmayın derken ne demek istediğimizi anladığınızı umuyoruz.

Evet ek gelir elde etmek için satış yapmayın diyoruz ama bu satmayın demek anlamına gelmiyor. Sadece karşınızda ki kişiye ona bir şey satmak istediğinizi hissettirmeyin. Bunun için yapmanız gereken öncelikli olarak satışta sunacağınızı ürünleri kendinizin kullanması olacaktır. Ürünü tanımadan kesinlikle satmanız mümkün olamaz. Eksilerini, artılarını ve rakipleri tanımanız ve bilgi sahibi olmanız gerek. Ancak bundan sonra ürünü karşı tarafa satma oranınızda ki başarı %90 oranlarını aşacaktır. Çünkü bilmediğiniz bir ürünü satmaya çalışırsınız, bildiğiniz ürünü ise önerirsiniz. İşte anahtar kelimeye geldik. Ek gelir elde etmek için satış yapmayın ama öneride bulunun ya da kendinizi karşınızda ki insanlara satmayı başarın. Yani güven verin ve onların sizi sevmelerini sağlayın.

Ek gelir elde etmek için satış yapmayacağız ama öneride bulunarak, kendimizi sevdirerek satışı nasıl gerçekleştireceğiz? Türkiye’de bir market çalışanı müşteriler için her gün özlü sözlerden birini seçerek yazıcısında yazdırmış ve küçük not kağıtları halinde bu sözleri müşterilere hediye etmek üzere hazırlamış. Bir müddet sonra öyle bir durum olmuş ki, insanlar bu genç insanın kasasının önünde beklemeye başlamışlar. Diğer kasalar boşken bile… Artık herkes onun özlü sözlerinden haberdar olmak ve acaba bugün ne vardı diye öğrenmek için merakla bekliyorlarmış. Tabi güler yüz ve ilgi de olunca genç arkadaşımızın önünde kuyruklar oluşmaya başlamış. İşte burada asıl anahtar kelime kendini satışa sunmak oluyor diyebiliriz. Ek gelir elde etmek için satış yapmayın önerimizin aslında bu nedenler yatıyor. Şimdi harekete geçmeye hazır mısınız? Kendiniz olmaya, kendi tarzınızı oluşturmaya ve karşınızda ki insanlara güven vermeye? O vakit işte bu vakit. Tüm bunlara hazırsanız bizimle birlikte ek gelir elde etmeye de hazırsınız demektir. Güler yüzlü, yaratıcı ve keyifli  kazançlar dileğiyle…