Ek Gelir Ekmezsen Gelmez

Ek gelir ekmezsen gelmez… Kışın üstüne yaz aylarına ilk adımlarımızı atarken kabul ediyoruz ki çok ama çok soğuk bir espiri ile giriş yaptık diye düşünebilirsiniz. Biz kendimizi aşağı bırakacağız, hiç merak etmeyin.  Lakin “ Ek gelir ekmezsen gelmez. “ deyişimiz aslında gerçekle çok ama çok alakalı. Hemen alakası ile ilgili bilgi verelim.

Ek gelir sağlamak için ne yapmak gerekir? Öncelikli olarak ek iş bulmak gerekir. Peki ya sonra ne gerekir? Çalışmak, insanlarla iletişim kurmak, ürünleri ya da hizmetleri satmak. Bu satışı yapmak için ne gerekir? Ekmek gerekir. Nasıl ekeceğiz? Ne ekeceğiz? Sevgi, saygı ve hepsinden öte en önemli olan şeyi, yani  güveni ekeceğiz. Bunları ekeceğiz ki ek işimizle beraber ek gelirimiz oluşsun. Yani “ Ek gelir ekmezsen gelmez.”  deyişimizden asıl ifade etmek istediğimiz  şey tam olarak bu oluyor. Malumunuz bu dünya bir tarla ve ne ekersek sonunda onu biçeriz.

Ek gelir ekmezsen gelmez deyişimizin bir önemli yanı ise her şeyin karşılıklı olduğu hususudur. Malumunuz günümüzde insan ilişkilerinde bir güvensizlik, umursamazlık, bencillik almış başını gidiyor. Eğer bizlerde bu pencereden bakarak yol almak istersek, samimiyetsizliğimiz hemen belirginleşecektir. Çünkü tüm bu olumsuzluklar artık insanları daha deneyimli bir konuma getirdi. Artık karşımızda ki kişiyi tanımak düşündüğümüz kadar zor değil. Bu taraftan konuyu ele aldığımızda samimiyeti önemini de vurgulamak kaçınılmaz oluyor. Yani bir şeyin karşılığını bekliyorsa, yaptığımız şeyi samimice yapmalıyız Samimiyet yoksa, geri dönüşü de samimi olmayacaktır. Ek gelir ekmezsen gelmez sözü samimiyetle %100 bağlantılıdır. Bunu kesinlikle unutmamak gerek. Peki nasıl bu samimiyeti oluşturacak ve karşımızda ki insanlara bunu gösterebileceğiz? Tabi ki kendimiz olarak. Ek gelir sağlamanız için bu olmazsa olmazlardan birisi. İnsanlar size gerçekten güvendiklerin de ve sizi samimi bulduklarında dinlemeye başlayacaklardır. Söylediğiniz ve anlattığınız şeylerde ancak o zaman kabul görülecektir. O vakit harika bir ek iş ve ek gelir sahibi olmak için neyi bekliyoruz?  Hadi biraz kendimiz olalım ve insanlara dokunalım. Yani hadi biraz ekelim ve gelsin.