Daha İyi Bir Yaşam İçin Ek Gelir

Bir kişi çalışsın ya da çalışmasın eline geçen parayı her zaman hesaplar ve ay sonunu ya da ay başını nasıl getireceğini düşünmeye başlar. Eline geçen para ister harçlık olsun isterse de maaş, her iki durum için de bahsettiğimiz döngü söz konusudur. Tabi ki aşırı para harcama hastalığı olan ya da psikolojik nedenlerden ötürü bir mani depresyon dönemi içerisinde olanları istisnai durum dışarısında bırakıyoruz. Çünkü bu kişilerde durum çok farklı seyredebiliyor.

Biz gelelim konumuza, daha iyi bir yaşam için ek gelir neden önemli derseniz eğer, tek kelime ile cevabımız ‘koşullar’ olur. Değişen yaşam standartları bizleri bir çekmekeşin içerisine sürüklemiştir. Bundan 10 – 20 yıl önce hatırlamasak bile biliriz değil mi? Ne çocuk yetiştirmek bu kadar zordu ne de yaşamak için hayatta tutunabilmek bu kadar zordu. Şimdilerde ise daha iyi bir yaşam için ek gelir dolayısı ile ek iş zorunlu oldu.

Çok özet bir hesap yapalım… Bir çocuğun doğumundan üniversiteyi bitirene kadarki masraflarının toplamı ortalama olarak 270.000 TL civarını bulmaktadır. Asgari geçim standardında olan bir ailenin ise bunu karşılaması neredeyse mümkün değildir. Özellikle de tek çocuk olmadığını düşünürsek. Dolayısı ile tam da bu noktada kadınlarımıza ek iş fırsatları yaratabilmek ve bunları avantaja çevirebilme görevleri düşmektedir. Yani en başta da söylediğimiz gibi daha iyi bir yaşam için ek gelir kaçınılmaz olmaktadır. Hele ki bir çocuğun üniversite eğitimi için harcanan tutarlar hiç de hafife alınacak rakamlar değildir. Özellikle de gencimiz başka bir ilde okumayı tercih etmişse… Bunun kalacak yer masrafı, yemek masrafı, yol masrafı, genel ihtiyaçları ve daha birçok masraf içeren ihtiyaçları bulunmaktadır. Eee bu kadar masraf öz konusu olur da ek iş için kollar sıvanmaz mı? Bu soru ile bütçenizi baş başa bırakıyoruz ve dünyamızı anlamlı kılan kadınlarımıza sesleniyoruz… Gelin modellife dünyası ile daha iyi bir yaşama merhaba deyin, keyifle ek gelir elde edin.

Modellife, tüm dünya kadınlarının kadılar gününü en içten dilekleri ile kutlar…